Březen 2014

Bohuňovice 2013

18. března 2014 v 20:27 | yaris |  Cyklosrazy
Jarní sraz Bohuňovice 2013 jsme s Milkou zorganizovali 2x. První byl sraz Cyklobandy jaro 2012, který byl o rok odložen, kvůli mé loňské indispozi. Místo na srazu jsem pobýval na traumatologii.
Sraz proběhl ve dnech 16.- 19. května, jako obvykle čvrtek - neděle. Popis srazu včetně srazových tras je k dispozici zde :http://www.cyklobanda.com/index.php?page=srazy/1305/bohunovice
Druhým srazem byl sraz Airline´s grúp, neboť Láďa mě požádal, abychom sraz zopakovali ještě jednou.
Tento druhý sraz Buhuňovice 2013 měl základnu opět v Bohuňovicích, v ubytovně Centra zdraví nebo též Aquaparku, jak se mu také říká. Ubytovna je to parádní, čistá, za dobrou cenu a personal je velmi vstřícný a přátelský.
Sraz se konal též jako obvykle ve dnech čtvrtek - neděle a to 30. května - 2. června. Rozdíl byl v tom, že tahle skupina, narozdíl od Cyklobandy, jede navíc i kratší trasu v neděli, když už si udělá volno a jede nemalou vzdálenost do místa srazu.
Je to požadavek rozumný a pořadatel s ním již předem počítá nebo musí improvizovat, jako já při podzimním srazu 2009.
Trasy jsme opět museli přizpůsobit počasí a také právě probíhajícímu závodu automobilů do vrchu Ecce Homo ve Šternberku.
Takže trasy vypadaly takto:
Páteční trasa s názvem Ecce Homo.
Ráno těsně po půl desáté jsme vyrazili z Bohuňovic směrem na Štarnov, ale ne kolem nádraží, ale směrem na Štěpánov.
Na křižovatce silnice Bohuňovice-Štěpánov-Štarnov, jsme se vydali doprava na Štarnov a za Štarnovem jsme najeli na cyklostezku vedoucí do Šternberka. Projeli jsme Šternberkem na hrad, kde si na nádvoří hradu pamětníci připomněli podzimní sraz Šternberk 2006, kdy jsme v neděli absolvovali prohlídku hradu. Po krátké prohlídce nádvoří jsme se vydali do Kafáče na kafe. Následovala projíždka trasy závodu Ecce Homo, ale pochopitelně na kole. Z cíle závodu jsme se vydali přes Lipinu kolem tenisových kurtů a koupaliště na oběd do restaurace hotelu M. Po obědě jsme pokračovali po cyklostezce do Lužic a přes Moravskou Huzovou do Štarnova a Bohuňovic.
Večer jsme se sešli ve společenské místnosti ubytovny a promítli jsme si kousek videa ze srazu Seč 2011.
Sobotní trasa byla nejdelší a hlavním cílem byly Rešovské vodopády.
Ráno jsme jízdu odstartovali v obvyklý čas a z Bohuňovic jsme se vydali na Štarnov, Moravskou Huzovou, Liboš, Krnov, Žerotín a Újezd, kde byla první občerstvovací zastávka. Po ní jsme pokračovali přes Haukovice a Dlouhou Loučku na Rešovské vodopády. Tady byla poněkud delší zastávka na prozkoumání terénu a focení. A co je zajímavé, opět jeden defekt a jeden přetržený řetěz jako před týdnem. S tím rozdílem, že jsem nebyl v hlavní roli já, ale dva mí kolegové.
Na oběd jsme se vydali do restaurace na Vyhlídce. Po obědě jsme za deště vyrazili na zpáteční cestu. Vzhledem k nepřízni počasí jsme museli zvolit nejkratší cestu a to po silnici Paseka - Šternberk a museli jsme vynechat lesní úsek Paseka-Řídeč-Šternberk. Ze Šternberka jsme pře Štarnov dorazili na základnu do Bohuňovic.
Večer byla opět slezina a všeobecný pokec.
V neděli jsme se vydali na závěrečnou trasu na Svatý Kopeček. Tam jsme si prohlédli známou a hojně navštěvovanou Baziliku,stavili jsme se v kavárně a pokračovali na Lošov a Velkou Bystřici. Po zastávce v místní cukrárně jsme pokračovali kolem řeky Bystřice do Olomouce. Přes Bezručovy sady a Dolní náměstí jsme se dostali na Horní náměstí k Orloji a kašnám.
Odtud jsme se vydali Riegrovou ulicí ke stadionu Sigmy a po cyklostezce do Černovíra, Hlušovic a Bohuňovic.
V Bohuňovicích proběhlo loučení a všichni účastníci se vydali na cestu k domovům.