Sedlčany

15. června 2011 v 21:06 | yaris |  Cyklosrazy
Rád bych se podělil o pěkný, i když trochu náročnější sraz na Sedlčansku.

Náš kamarád Ládínek nás pozval na prodloužený víkend do Sedlčan ve dnech 1. - 3. října.
Ve čtvrtek 30. září navečer se nás sešlo osm v Sedlčanech v ubytovně místního Tatranu.

Páteční trasa vedla ze Sedlčan na Červený hrádek, dále přes Klimětice, Šebáňovice a Mrvice na zámek do Vrchotových Janovic,
kde jsme si dali krátkou pauzu a kávičku. Pokračovali jsme na Rudoltice, Libohošt a Maršovice, Mstětice a Záhoří do Neveklova.
Tady jsme si dali oběd v restauraci na Radnici na Malém náměstí a po té posílení jsme pokračovali na zámek Tloskov a dále do Křečovic.
V Křečovicích na hřbitově jsme shlédli kostel a hrob hudebního skladatele Josefa Suka a také vesnici samotnou, neboť zde se natáčel film Vesničko má středisková. Pokračovali jsme na rozhlednu Drahoušek u Osečan, tak však byla zavřená, takže jsme si ji prohledli a nafotili a pokračovali jsme na Radíč, kde jsme si jen zvenčí přes plot nafotili zavřený zámek a další zastávka byla Křepenice, kde jsme si prohlédli vodní tvrz Jakuba Krčína z Jelčan. Poslední zastávka byla na zámku v Nalžovicích, kde se nachází ústav sociální péče a po té jsme pokračovali přes Kňovice a Kňovičky do Sedlčan.

Trasa měřila 69,181 km, nastoupali jsme 1010 m, průměrná rychlost 16,6 km/h, teplota 13 st.


Profil trasy :Mapka páteční trasy :

V pátek večer se náš cyklo tým rozrostl o další čtyři účastníky a to o Bejbíse a Helenu se Slávkem.
Večer se jako obvykle nesl ve znamení ochutnávání dovezených sladkostí, vína a jiných specialit

Sobota:

Na sobotní trasu se nás vydalo 13, neboť ráno ještě přijela Ládínkova známá zmrzlinářka Alena. Sice bez zmzliny, ale s kolem a plná sil.

Kolem půl desáté jsme se vydali na trasu, která vypadala následovně :

Sedlčany - Libíň - Vysoký Chlumec. Do Vysokého Chlumce to šlo pěkně nahoru a na zámek jsme se vůbec nedostali, neboť je to rodinné sídlo Lobkowiczů a není přístupný pro veřejnost. Tak jsme si jeli spravit chuť do skanzenu. Tam to bylo pro změnu prudce z kopce, ale stálo to za to. Jedná se o muzeum staveb střeního Povltaví a ke shlédnutí jsou mlýn, pila, sýpky a další zajímavé stavby. Bylo to velice zajímavé zastavení.
Po prohlídce jsme se vyškrábali zpět nahoru do vesnice a pokračovali přes Úklid, Kamenici, Nedrahovice, Nové Dvory, Myslíkov, Vratkov a Veletín do kempu Javorová skála, kde se někteří jali občerstvovat a někteří pokračovali do Jetřichovic, kde se občerstvili v lyžařském středisku Moninec a tam jsme si všichni dali sraz a společně pokračovali přes sedlec-Prčice,
Měšětice, Dobrošovice, Doublovičky, Jesenici, Dohnalovu Lhotu a Janov do Sedlčan.

Trasa měřila 54,458 km, nastoupali jsme 945 m, pruměrná rychlost 14,3 km/h a teplota 16 st.


Profil trasy :


Mapka trasy :


Neděle :

Na neděli byla na plánovaná krátká rozlučková trasa, jejímž hlavním cílem byl Kamýk nad Vltavou.

Ráno jsme vyjeli ze Sedlčan směrem na Příčovy a cestou jsme se stavili u zříceniny větrného mlýna. Pokračovali jsme přes Dublovice Líchovy a Velkou, kde jsme se chvíli zastavili u Vltavy, do Kamýka nad Vltavou. tam se nám podařilo na čtvrtý pokus ulovit hospodu nevalné kvality, kde jsme něco pojedli a potom jsme se vydali na hráz vodní nádrže kamýk, kde jsme se pokochali, něco nafotili a vydali se na zpáteční cestu přes Brzinu do Svatého Jana, kde jsme se společně vyfotili u kostelíku svatého Jana Nepomuckého a odtud přes Třebnice a Solopysky do Sedlčan.
A potom už nastalo balení a loučení a současně těšení se na jarní Slovácko


Trasa měřila 42,198 km, nastoupali jsme 565 m, pruměrná rychlost 15 km/h, teplota 12-13 st


Profil trasy:
Mapka trasy :


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama