Jedovnice 2010

12. června 2011 v 20:02 | yaris |  Cyklosrazy
Letošní květnový, tedy jarní sraz Cyklobandy byl srazem desátým, jubilejním.
V jedovnicích na jižní Moravě jsme se v září roku 2005 sjeli poprvé a tak jsme se domluvili, že se vrátíme na místo činu. Organizaci si vzal na starost opět Andy a Dais s Hrazdou též přiložili ruku k dílu.
Z původní, zahajovací party čtrnácti účastníků nás vytrvalo deset a postupně jsme se rozrostli až na 23 členů dospělých a 6 dětí, které se také občas zúčastní.
Letošní sraz, jak již úvod naznačuje, měl poněkud nostalgický náboj a navíc byl okořeněn kulatou oslavou, ale k tomu až za chvíli.

Ve čtvrtek 20. května v odpoledních až večerních hodinách jsme se postupně dopravili do Jedovnic, kde v kempu Olšovec u stejnojmeného rybníka. Tentokrát se nás v obvyklý zahajovací čtvrtek sjelo z různých důvodů méně. někteří účastníci dorazili až následující den, někteří až v sobotu.
Celkově se srazu zúčastnilo, nyť někteří jen na chvíli a bez bicyklů, 30 dospělých a 6 dětí.

Páteční, tedy první srazová jízda, vedla Drahanskou vrchovinou a Moravským krasem a to následovně :

Z kempu kolem rybníků Olšovce a Budkovanu, dále lesem nad Kotvrdovice, ke Kojálu a do Rozstání na pívo. Pokračovali jsme parádními polními a lesními cestami do Nivy a dále na nejvyšší bod Drahanské vrchoviny Skalky s odbočkou k prameni Punkvy. Odtud do obce Suchý na oběd do penzionu U Petra. A opět lesem na Sloup a kolem Sloupsko - šošůvských jeskyní na Pustý žleb, kolem Punkevních jeskyní na Skalní mlýn, kolem Kateřinské jeskyně na Vilémovice a do kempu v Jedovnicích.Několik zájemců nás pokračovalo na Macochu, kde nás asi na hodinu uvěznil vydatný déšť a po té jsme též dorazili do kempu.

Večer se konala oslava 50. tých narozenin našeho kamaráda a člena CB Zdeňka, na kterouž jsme se kolektivně složili a kterou organizačně zajistili Dais a Hrazda.

Trasa měřila 71 km a přikládám mapku :Páteční trasa
Sobotní ráno bylo krásné, slunečné a jako stvořené pro slavnostní rozšíření Cyklobandy o nové členy, kterými se stali: Ájá a Pája, Bob, Dana a Pepa a Hrazda.

Po tomto slavnostním aktu jsme ještě pořídili společné foto a následně vyrazili na sobotní trasu.
Tentokrát poměrně krátkou, neboť v plánu byly delší zastávky a to návčtěva loutkového divadla,
hutě a jeskyně.

Trasa vedla tudy :


Z kempu Olšovec jsme vyrazili na Rudice, Josefov a Františčinu huť, kde jsme byli svědky experimentální tavby a také předvádění řady řemeslných výrob, které zde každoročně probíhají. Někteří zájemci a rodiče s cyklobandí drobotinou se zúčastnili divadla uv areálu Býčí skály. Po té jsme se přesunuly do Křtin na oběd a odtud na plánovanou prohlídku jeskyně Výpustek. Z jeskyně jsme pokračovali přes Bukovinu a Bukovinku zpět do kempu.
Večer jsme na terase hospůdky U Šedýho vlka slavnostně ukončili sraz Jedovnice 2010 a Dais s Hrazdou, pořadatelé dalšího srazu s názvem Orlické hory 2010 podali informace o termínu, místě srazu, ubytování ap.


Mapka druhé srazové trasy:


V neděli ráno jsme se po snídani rozloučili s vědomím, ža za tři měsíce se znovu sejdeme, tentokrát ve Zdobnici v Orlických horách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama