Červen 2011

Sedlčany

15. června 2011 v 21:06 | yaris |  Cyklosrazy
Rád bych se podělil o pěkný, i když trochu náročnější sraz na Sedlčansku.

Náš kamarád Ládínek nás pozval na prodloužený víkend do Sedlčan ve dnech 1. - 3. října.
Ve čtvrtek 30. září navečer se nás sešlo osm v Sedlčanech v ubytovně místního Tatranu.

Páteční trasa vedla ze Sedlčan na Červený hrádek, dále přes Klimětice, Šebáňovice a Mrvice na zámek do Vrchotových Janovic,
kde jsme si dali krátkou pauzu a kávičku. Pokračovali jsme na Rudoltice, Libohošt a Maršovice, Mstětice a Záhoří do Neveklova.
Tady jsme si dali oběd v restauraci na Radnici na Malém náměstí a po té posílení jsme pokračovali na zámek Tloskov a dále do Křečovic.
V Křečovicích na hřbitově jsme shlédli kostel a hrob hudebního skladatele Josefa Suka a také vesnici samotnou, neboť zde se natáčel film Vesničko má středisková. Pokračovali jsme na rozhlednu Drahoušek u Osečan, tak však byla zavřená, takže jsme si ji prohledli a nafotili a pokračovali jsme na Radíč, kde jsme si jen zvenčí přes plot nafotili zavřený zámek a další zastávka byla Křepenice, kde jsme si prohlédli vodní tvrz Jakuba Krčína z Jelčan. Poslední zastávka byla na zámku v Nalžovicích, kde se nachází ústav sociální péče a po té jsme pokračovali přes Kňovice a Kňovičky do Sedlčan.

Trasa měřila 69,181 km, nastoupali jsme 1010 m, průměrná rychlost 16,6 km/h, teplota 13 st.


Profil trasy :Mapka páteční trasy :

V pátek večer se náš cyklo tým rozrostl o další čtyři účastníky a to o Bejbíse a Helenu se Slávkem.
Večer se jako obvykle nesl ve znamení ochutnávání dovezených sladkostí, vína a jiných specialit

Sobota:

Na sobotní trasu se nás vydalo 13, neboť ráno ještě přijela Ládínkova známá zmrzlinářka Alena. Sice bez zmzliny, ale s kolem a plná sil.

Kolem půl desáté jsme se vydali na trasu, která vypadala následovně :

Sedlčany - Libíň - Vysoký Chlumec. Do Vysokého Chlumce to šlo pěkně nahoru a na zámek jsme se vůbec nedostali, neboť je to rodinné sídlo Lobkowiczů a není přístupný pro veřejnost. Tak jsme si jeli spravit chuť do skanzenu. Tam to bylo pro změnu prudce z kopce, ale stálo to za to. Jedná se o muzeum staveb střeního Povltaví a ke shlédnutí jsou mlýn, pila, sýpky a další zajímavé stavby. Bylo to velice zajímavé zastavení.
Po prohlídce jsme se vyškrábali zpět nahoru do vesnice a pokračovali přes Úklid, Kamenici, Nedrahovice, Nové Dvory, Myslíkov, Vratkov a Veletín do kempu Javorová skála, kde se někteří jali občerstvovat a někteří pokračovali do Jetřichovic, kde se občerstvili v lyžařském středisku Moninec a tam jsme si všichni dali sraz a společně pokračovali přes sedlec-Prčice,
Měšětice, Dobrošovice, Doublovičky, Jesenici, Dohnalovu Lhotu a Janov do Sedlčan.

Trasa měřila 54,458 km, nastoupali jsme 945 m, pruměrná rychlost 14,3 km/h a teplota 16 st.


Profil trasy :


Mapka trasy :


Neděle :

Na neděli byla na plánovaná krátká rozlučková trasa, jejímž hlavním cílem byl Kamýk nad Vltavou.

Ráno jsme vyjeli ze Sedlčan směrem na Příčovy a cestou jsme se stavili u zříceniny větrného mlýna. Pokračovali jsme přes Dublovice Líchovy a Velkou, kde jsme se chvíli zastavili u Vltavy, do Kamýka nad Vltavou. tam se nám podařilo na čtvrtý pokus ulovit hospodu nevalné kvality, kde jsme něco pojedli a potom jsme se vydali na hráz vodní nádrže kamýk, kde jsme se pokochali, něco nafotili a vydali se na zpáteční cestu přes Brzinu do Svatého Jana, kde jsme se společně vyfotili u kostelíku svatého Jana Nepomuckého a odtud přes Třebnice a Solopysky do Sedlčan.
A potom už nastalo balení a loučení a současně těšení se na jarní Slovácko


Trasa měřila 42,198 km, nastoupali jsme 565 m, pruměrná rychlost 15 km/h, teplota 12-13 st


Profil trasy:
Mapka trasy :Jedovnice 2010

12. června 2011 v 20:02 | yaris |  Cyklosrazy
Letošní květnový, tedy jarní sraz Cyklobandy byl srazem desátým, jubilejním.
V jedovnicích na jižní Moravě jsme se v září roku 2005 sjeli poprvé a tak jsme se domluvili, že se vrátíme na místo činu. Organizaci si vzal na starost opět Andy a Dais s Hrazdou též přiložili ruku k dílu.
Z původní, zahajovací party čtrnácti účastníků nás vytrvalo deset a postupně jsme se rozrostli až na 23 členů dospělých a 6 dětí, které se také občas zúčastní.
Letošní sraz, jak již úvod naznačuje, měl poněkud nostalgický náboj a navíc byl okořeněn kulatou oslavou, ale k tomu až za chvíli.

Ve čtvrtek 20. května v odpoledních až večerních hodinách jsme se postupně dopravili do Jedovnic, kde v kempu Olšovec u stejnojmeného rybníka. Tentokrát se nás v obvyklý zahajovací čtvrtek sjelo z různých důvodů méně. někteří účastníci dorazili až následující den, někteří až v sobotu.
Celkově se srazu zúčastnilo, nyť někteří jen na chvíli a bez bicyklů, 30 dospělých a 6 dětí.

Páteční, tedy první srazová jízda, vedla Drahanskou vrchovinou a Moravským krasem a to následovně :

Z kempu kolem rybníků Olšovce a Budkovanu, dále lesem nad Kotvrdovice, ke Kojálu a do Rozstání na pívo. Pokračovali jsme parádními polními a lesními cestami do Nivy a dále na nejvyšší bod Drahanské vrchoviny Skalky s odbočkou k prameni Punkvy. Odtud do obce Suchý na oběd do penzionu U Petra. A opět lesem na Sloup a kolem Sloupsko - šošůvských jeskyní na Pustý žleb, kolem Punkevních jeskyní na Skalní mlýn, kolem Kateřinské jeskyně na Vilémovice a do kempu v Jedovnicích.Několik zájemců nás pokračovalo na Macochu, kde nás asi na hodinu uvěznil vydatný déšť a po té jsme též dorazili do kempu.

Večer se konala oslava 50. tých narozenin našeho kamaráda a člena CB Zdeňka, na kterouž jsme se kolektivně složili a kterou organizačně zajistili Dais a Hrazda.

Trasa měřila 71 km a přikládám mapku :Páteční trasa
Sobotní ráno bylo krásné, slunečné a jako stvořené pro slavnostní rozšíření Cyklobandy o nové členy, kterými se stali: Ájá a Pája, Bob, Dana a Pepa a Hrazda.

Po tomto slavnostním aktu jsme ještě pořídili společné foto a následně vyrazili na sobotní trasu.
Tentokrát poměrně krátkou, neboť v plánu byly delší zastávky a to návčtěva loutkového divadla,
hutě a jeskyně.

Trasa vedla tudy :


Z kempu Olšovec jsme vyrazili na Rudice, Josefov a Františčinu huť, kde jsme byli svědky experimentální tavby a také předvádění řady řemeslných výrob, které zde každoročně probíhají. Někteří zájemci a rodiče s cyklobandí drobotinou se zúčastnili divadla uv areálu Býčí skály. Po té jsme se přesunuly do Křtin na oběd a odtud na plánovanou prohlídku jeskyně Výpustek. Z jeskyně jsme pokračovali přes Bukovinu a Bukovinku zpět do kempu.
Večer jsme na terase hospůdky U Šedýho vlka slavnostně ukončili sraz Jedovnice 2010 a Dais s Hrazdou, pořadatelé dalšího srazu s názvem Orlické hory 2010 podali informace o termínu, místě srazu, ubytování ap.


Mapka druhé srazové trasy:


V neděli ráno jsme se po snídani rozloučili s vědomím, ža za tři měsíce se znovu sejdeme, tentokrát ve Zdobnici v Orlických horách