Osoblažsko

26. srpna 2009 v 21:53 | yaris |  Cyklosrazy
Tak je za námi již devátý sraz Cyklobandy. Uplynulý víkend prodloužený o pátek jsme se sešli v rekreačním středisku v Bohušově u Osoblahy, abychom poznali tento trochu zvláštní kraj zvaný Osoblažsko. Cíp naší země, který je ze tří stran obklopený Polskem.
Organizační stránku tohoto srazu zabezpečil Asterix, který bydlí v nedalekém Krnově.

Ve čtvrtek jsme se jako obvykle sjížděli ze všech koutů Čech, Moravy a Slovenska.
Dr.Watson neponechal nic náhodě a dovezl několik mini bečiček Radegastu a zatím co dvě družstva cyklobanditů zápolila ve volejbalu, čepoval a čepoval. Po setmění jsme se vydali do přilehlé hospůdky a klábosili jsme do pozdních nočních hodin

V pátek ráno, po slavnostním zahájení, jsme vyrazili na trasu :

Bohušov-Kašnice-Matějovice, dále Polskem -Rusin-Równe-Dobieszów-Mokre-Bracizsow-Ciermiecice a zpět do Krnova. V Krnově byl oběd, potom jsme jeli parkem na náměstí a na rozhlednu Cvilín. Většina se pak usadila v přilehlé hospůdce a devět zájemců pokračovalo do Úvalna a na rozhlednu Strážiště a přes Býkov zpět do Krnova. Tady se obě skupiny spojili a pokračovali tu přes Polské, pak zase přes České Slezsko do Města Albrechtice, dále Piskořov-Pelhřimovy-Slezské Rudoltice-Dolní Povelice do místní restaurace, kde již na nás čekala domluvená večeře, pivo a dobré kafíčko. Po večeři jsme se šli zkulturnit do sprch a pokračovali v hospůdce v našem ubytovacím areálu.

Delší trasa měřila 92,8 km a výškový graf vypadal takto:Mapka trasy
Sobotní trasa byla kombinovaná s místní úzkokolejnou dráhou.

Bohušov-Dolní Povelice-Horní Povelice-Dívčí Hrad-Osoblaha Oběd na náměstí-Slezské Pavlovice (nejsevernější obec Osoblažska)-zpět do Osoblahy-Židovský hřbitov-nádraží-vláčkem do Třemešné-za vydatného deště -Liptáň-Horní Povelice-Dolní Povelice-Bohušov (restaurace-večeře).

Sobotní večer jsme zakončili v kempové hospůdce s country muzikou.

Sobotní trasa měřila 41,8 km a profil byl následující
Mapka sobotní trasy

Neděle je vždy nejsmutnějším dnem srazu. Jako obvykle. Balení, složení vlajky, loučení a několik málo Banditů se ještě vydalo na místní zříceninu hradu Füllstein.

A jak by řekl klasik: " Bylo to krásné a bylo toho málo."

Peťo díky!!!


Ale, aby nám nebylo dlouho smutno, tak někdy v listopadu, či začátkem prosince se sejdeme již po páté na společném promítání videa z jarního srazu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama