Blanickem na kole

6. listopadu 2007 v 12:24 |  Cyklosrazy
Na základě pozvání našeho kamaráda a zakladatele našich cyklosrazů Ládínka, zvaného též Airline, či zkráceně Ai, jsme se v pátek 2. listopadu Milka a já vydali do vesnice Kondrac (http://www.kondrac.cz/obec/obec.php) v blízkosti hor Malý a Velký Blaník v nejmenší CHKO v České republice (http://www.blanik.ochranaprirody.cz/) .
Na místo jsme dorazili kolem 17. hodiny a Ládínek nás již vyhlížel. Za nedlouho přijela Švestka se Slávkem, nymburáci cami a vette a také Ligi. Kominík dorazil na místo jako poslední těsně po 21 hod. Někteří další pozvaní účastníci se omluvili ze zdravotních, či jiných vážných důvodů.
Přítomné dámy se jaly vybalovat své pracně zhotovené výtvory a přítomní pánové se s velkým zaujetím pustili do jejich testování, které skončilo až těsně před půlnocí, aby nazítří po západu slunce opět pokračovalo. Předloženým dobrotám se skutečně nedalo odolat. A jelikož jsme se my z Moravy s těmi ostatními více než rok neviděli, bylo také hodně o čem povídat.
V sobotu pro nás Ládínek připravil a posléze i upravil následující trasu :
Kondrac - Vlašim (zámek) - Vítův mlýn - Velíš - Louňovice pod Blaníkem - Libouň - Zvěstov - Ratměřice (zámek se Sekvojovci) - Odlochovice (zámek - ústav,kafe) - Vyšetice - Jekov - Bořkovice - Roudný - Laby - Louňovice pod Blaníkem - Kondrac .
Ve Vlašimi jsme se krátce zastavili na zámku, v Louňovicích pod Blaníkem pak byl v Zámecké hospodě oběd. Přes Libouň a Zvěstov jsme pokračovali k zámku v Ratměřicích, v jehož parku jsme si prohlédli 150 let staré Sekvojovce a pokračovali na zámek Odlochovice, kde jsme si dali kafe a něco sladkého na zub, byvši obslouženi zdejšími obyvateli ústavu pro mentálně postižené a jejich opatrovníky. Následovaly Vyšetice, Jekov, Bořkovice , Podolí a Roudný. Tam jsme si přes plot prohlédli objekt bývalého zlatého dolu a přes Laby a Louňovice pod Blaníkem jsme pokračovali do našeho přechodného bydliště U Blanických rytířů v Kondraci.
Počasí k nám bylo přátelské, poněkud chladné, ale bez vody a těch 50 km bylo tak akorát, abychom za světla dorazili zpět.
Nedělní program jsme museli s ohledem na nepřízeň počasí pozměnit. Původně jsme měli v plánu dobýt Blaník kolmo (tedy na kolech) , ale vydali jsme se pěšo z parkoviště pod Blaníkem. Byl to pěkný výšlap smíšeným lesem, a z rozhledny jsme se podívali na Malý Blaník, Kondrac a Vlašim i na ostatní vesničky pod Velkým Blaníkem .
Po návratu jsme se sbalili a po závěrečném obědě v místním hostinci se rozloučili a vydali zpět k domovům.
Byl to pěkně a zajímavě strávený víkend se spoustou nových, příjemných zážitků a s poznáním dalšího pěkného koutu naší vlast.
Díky Ládínku . Organizace perfektní, ubytování skvělé. Tak zase někdy příště nashledanou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 švstka švstka | 8. listopadu 2007 v 12:05 | Reagovat

Pěkný, móc pěkný, díky za vydařené literární a dokumentační dílko. Švestka.

2 yaris yaris | E-mail | 8. listopadu 2007 v 12:31 | Reagovat

Díky za pochvalu. Snažím se :)

3 ziti ziti | Web | 18. června 2015 v 17:24 | Reagovat

nebankovní půjčka online :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama