Dovolená 2007

21. srpna 2007 v 9:59 | yaris |  Dovolená
Letošní letní dovolená se odehrávala poněkud netypicky pouze na území ČR a to na jižní Moravě v okolí Hodonína a Strážnice, kde jsme pobývali týden. Počasí nám docela přálo, takže jsme, opět netypicky, mohli denně sedlat naše bicykly.
V neděli 29.července jsme dorazili do Hodonína někdy kolem 14 hod a ubytovali se v "hotelu" Crystal. Ten hotel dávám do úvozovek, protože je to bývalá ubytovna, sedmipodlažní panelák, upravená na hotel. No, nakonec to nebylo až tak špatné. Ale my jsme sem přijeli hlavně za poznáváním Moravského Slovácka a v hotelu jsme v podstatě jen spali. Jinak jsme celé dny byli mimo.
Nedělní odpoledne jsme věnovali poznávání nejbližšího okolí hotelu a centa města.
Pondělní ráno nás přivítalo deštěm, takže jsme se po snídani vydali do města, získat nějakou mapu. Po poledni, to již počasí vypadalo lépe, jsme se vydali na krátkou vyjížďku. Jelikož v Hodoníně je hraniční přechod na Slovensko, vydali jsme se na československý okruh. Trasa vypadala takto:
Hodonín - Holíč - Skalica - Sudoměřice - Výklopník - Rohatec - Hodonín a tachometr nám ukázal 40 km. Ve Skalici jsme si dali obědo-večeři a v Hodoníně zašli na kafe a tak skončil první den.
V úterý 31.července jsme absolvovali trasu nejdelší a ta vypadala takto:
Hodonín - Strážnice - Vnorovy - Veselí nad Moravou - Uherský Ostroh - Ostrožská Nová Ves - Ostrožská Lhota - Blatnice pod Sv. Antonínem - Blatnička- Louka - Lipov - Tasov - Hroznová Lhota - Kněždub - Tvarožná Lhota - Travičná (rozhledna a nejvyšší kopec této trasy) - Radějov - Strážnice - Petrov - Rohatec - Hodonín. Většinou jsme jeli po trase, která se nazývá Jožky Úprky, místního rodáka a malíře. Celá trasa měla 109 km a do hotelu jsme dorazili za soumraku.
Byla to nejdelší a nejtěžší a myslím , že i nějpěknější a nejzajímavější trasa. Kolem Uherského Ostrohu perfektní cyklistické značení (na rozdíl od většiny ostatních oblastí ČR, které jsme dosud projeli) a velice zajímavá Včelí stezka, na které jsme se dověděli mnoho zajímavého ze života včel
Ve středu jsme se vydali na SZ, poznávat další významná místa této vinařské oblasti. Trasa vypadala následovně:
Hodonín - Dubňany - Ratíškovice - Vacenovice - Vracov -Těmice - Domanín - Moravský Písek - Bzenec - Strážnice - Petrov( - chráněná památka Plže-sklípky - Výklopník - přejezd přes Baťův kanál na Slovensko a cyklostezkou do Hodonína. Parádní trasa a zasatavení ve sklípku, ve kterém se točili Básníci. Ochutnali jsme po deci vína a mazali do Hodonína. Urazili jsme 82 km
Ve čtvrtek jsme měli drobnou příhodu s vybitým akmulátoren u auta, které jsme museli dopravit do servisu, takže jsme vyjeli až před polednem. Tentokrát jsme se vydali na jih a trasa byla následující:
Hodonín - Lužice - Mikulčice - Slovanské muzeum - Mikulčice - Moravská Nová Ves - Prušánky - Josefov - Dolní Bojanovice - Mutěnice - po silnici a potom po turistické červené na Hodonín. Vyjeli jsme v Hodoníně u zoo. 54 km
V pátek jsme museli pro změnu vyzvednout auto ze servisu, takže jsme zase vyrazili na trasu až před polednem. Ta vypadala takto:
Hodonín - v hraničním pásmu na cykloztesku na slovenské straně - přejezd Baťova kanálu, kolem Výklopníku - Strážnice(oběd) - Skanzen - Žeraviny - Kozojídky(sklípky zavřené) - Hroznová Lhota - Kněždub - Tvarožná Lhota - cestou Marušky Kudeříkové(turistická červená) -Strážnice - Petrov - Hodonín. 66 km
Celkově jsme najeli 351 km za 5 dní.
Tato oblast je velice pěkná a pro cyklisty zajímavá. Trasy jsou většinou nenáročné a kdo by měl zájem o kopcovitější, tak stačí zabrousit poněkud východněji a v Bílých Karpatech, ve kterých jsme se také občas pohybovali, si jistě přijde na své.
Za nás mohu slíbit, že jsme zde pobývali poprvé, ale určitě ne naposledy. Tento kraj příjemných lidí a dobrého vína je přímo ideální pro pohodovou cyklo dovolenou
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama